Piękny uśmiech to marzenie wielu z nas. Istnieją różne metody w stomatologii, dzięki którym można przywrócić utraconą niegdyś pewność siebie. Jednym z rozwiązań jest bonding, polegający na odbudowie zębów materiałem kompozytowym oraz zamaskowaniu przebarwień i defektów. Nieinwazyjnie i szybko poprawimy w ten sposób kształt zębów, uzyskując doskonały efekt estetyczny na długie lata.
Spis treści
- Czym jest bonding zębów?
- Kiedy warto wykonać bonding?
- Zalety bondingu zębów
- Bonding zębów – efekty
- Zabieg bondingu zębów - wskazania i przeciwwskazania
- Opinie pacjentów
- Skontaktuj się
Czym jest bonding zębów?
Wygląd powierzchni zęba można poprawić, tworząc na jednej wizycie piękny uśmiech. Bonding polega na poprawie estetyki uzębienia poprzez zastosowanie materiału kompozytowego. Zabieg ten może być wykonywany tylko na zdrowych zębach. Stomatolog wykorzystuje w tym celu kompozyt, czyli specjalny rodzaj żywicy stosowany także przy wypełnianiu ubytków.
Bonding jest nieinwazyjną procedurą, którą można przeprowadzić już w trakcie jednej wizyty w naszym gabinecie. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby przyzębia i próchnica.
Warto wyjaśnić, czym bonding różni się od licówek ceramicznych? Obydwa zabiegi są przeprowadzane w inny sposób i różnią się trwałością wykorzystywanych materiałów. Żywica kompozytowa idealnie przytwierdza się do naturalnej powierzchni zębów. Zakładanie licówek ceramicznych wymaga ingerowania w strukturę tkanek i jest przez to bardziej inwazyjnym procesem, ale charakteryzuje się większą trwałością.
Kiedy warto wykonać bonding?
Istnieje wiele problemów estetycznych, które uniemożliwiają nam swobodny uśmiech i negatywnie wpływają na codzienne samopoczucie. Bonding, czyli metoda odbudowy powierzchni zębów jest wskazana dla osób z diastemą i przebarwieniami. Jeśli chcemy zmienić kształt zębów zabieg ten przeprowadza się również, gdy zęby nie są równe względem siebie, tworząc wrażenie zaburzonej symetrii w jamie ustnej.
Zalety bondingu zębów
Bonding zębów jest zabiegiem nieinwazyjnym, poprawiającym wygląd, kształt i kolor zębów, bez ryzyka naruszenia szkliwa. Zadowalający efekt utrzymuje się przez długi czas. Dentysta jest w stanie przeprowadzić całą procedurę nawet na jednej wizycie.
Bonding zębów – efekty
Rezultaty bondingu można zaobserwować natychmiast po zakończeniu procedury. Zabieg polega na pokryciu zębów cienką warstwą żywicy kompozytowej, która łączy się z tkanką twardą i tworzy niezwykle naturalny efekt.
Zabieg bondingu zębów – wskazania i przeciwwskazania
Wskazaniem do wykonania zabiegu korekty zębów jest ich nieestetyczny wygląd i kształt. Również przebarwienia mogą być dobrym powodem do wykonania bondingu.
Warto jednak podkreślić, że czasem zdarzają się przeszkody, które mogą nieco wydłużyć cały proces. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby przyzębia oraz zmiany próchnicowe, jak również bruksizm.
Dlatego też kluczowa jest pierwsza wizyta konsultacyjna, podczas której lekarz oceni stan uzębienia pacjenta i przedstawi dalsze zalecenia (np. plan leczenia i pielęgnacji zębów).
Warto zawalczyć o wygląd zębów. Piękny i estetyczny uśmiech wpływa na nasze poczucie pewności siebie i to, jak odbiera nas otoczenie. W naszym gabinecie dbamy o to, by w komfortowej atmosferze, w profesjonalny sposób zatroszczyć się o potrzeby każdego pacjenta i zapewnić niezwykle efektowny wygląd jego uzębienia.
Zapraszamy na wizytę, podczas której stomatolog zbierze wszystkie informacje i dopasuje indywidualny plan działania oraz oceni, czy potrzebny jest bonding całego łuku zębowego czy tylko pojedynczych zębów.